Mescord Kimdir?

1996

Mesut Makine 1996 yılında tekstil makineleri satışı ve tamiratı yapan bir firma olarak kuruldu. Aynı yıl içerisinde ekiplerini genişleterek farklı fabrikalara makina bakım hizmeti vermeye başladılar ve bu sayede özellikle makine kurulum ve tamiratı konusunda deneyim kazandılar.


1997

Türkiye’den Avrupa’ya artan ihracat ve sanayileşme hareketi sonucunda Türk firmalarının endüstriyel ambalaja olan ihtiyaçları gün be gün artarak devam etti. Endüstriyel ambalaj ürünlerinin ithal ediliyor olması Türkiye’nin bu alanda ki üretim açığına işaretti ve bu açığı ilk fark eden kurucularımız Mesut Ata ve Murat Kılıç endüstriyel ambalajda kullanılan galvanizli bukle toka imalatı ile Mesut Makine firmasını bir sanayi kuruluşu haline getirdi.


1999

1999 yılı itibariyle Mesut Makine firması Türkiye’de ki en büyük galvanizli bukle toka imalatçısı konumuna gelerek toplam Pazar payının %95’lik kısmına hitap ediyordu ve bu trend 6 yıl kadar devam etti.


2005

2005 yılına kadar sektörde ki tek imalatçı pozisyonlarını korudular ve bu zaman zarfında fosfatlı tokayı da ürün gamlarına eklediler.


2007

Toka imalatçısı olarak hatırı sayılır bir yere sahip olan firma 2007 yılında Fransa’nın en büyük ambalaj çemberi imalatçısı ile anlaşarak BIHR firmasının Türkiye distribütörlüğünü aldı.


2009

Yüksek kalite anlayışı, kusursuz hizmet ve güvenilir sektör imajı sayesinde 2009 yılı itibariyle Türkiye’nin kendi alanında ki en büyük 2 firmasından biri olma noktasına gelindi.


2011

Takip eden 2 yıl içerisinden büyüme trendi devam etti ve 2011 yılında çok kritik bir karar vererek üretim gamına kompozit lifli çemberleri de ekleyerek MESCORD markasıyla sektöre kendi ürettikleri ürünleri vermeye başladılar.


2014

Bu yıl itibariyle ise kabuğunu kırarak ihracat yapmaya da başlayan firma yaptığı yatırımlarla kapasitesini %100 arttırarak Avrupa başta olmak üzere Orta Doğu ve Türki Cumhuriyetlere Mescord markasını yaymaya başlamıştır.


2015

2015 yılı ise Mesut Makina firması için bir devrim niteliğinde geçmiş ve kurulu kapasitesini ikiye katlayan yatırımlara baskılı çember imalatı da eklenerek Amerika’ya da ihracat başlamıştır. Gene aynı yıl içerisinde firma son derece modern yeni fabrikasına taşınmıştır ve faaliyetlerine buradan devam etmektedir.


Devamı gelecek...