Mescord Hakkında

Türkiye nin öncü Kompozit Çember, Tekstil Çemberi ve Galvaniz’ li – Fosfat’lı Toka üreticisi olan Mescord,  1996 senesinde tekstil makineleri satışı ve tamiratı yapan bir firma olarak faaliyetlerine başlamıştır. Takip eden seneler boyunca organizasyonunu büyüten Mescord, büyük fabrikalara makine bakım hizmetleri vererek makine kurulumu ve bakımı ile ilgili önemli bir know how ın da yaratıcısı olmuştur.

2000’ li senelerin başında Türkiye’ den pek çok ülkeye ihracat gönderilerinin yoğunlaşması ile ihracatçı ve yerel Türk firmaların endüstriyel ambalaja ve ambalaj malzemelerine olan ihtiyaçları da büyük artış göstermiştir. Mescord,  genellikle ithalat yapılan endüstriyel ambalaj ürünlerinin Türkiye de üretim açığını keşfederek, galvanizli toka imalatına başlamış ve 2005 senesine kadar Türkiye’ nin bu ürün segmentinde en büyük üreticisi konumuna gelerek toplam bu pazar da %95’lik bir paya hakim olmuştur. Ürün portföyüne fosfatlı tokayı da dahil eden Mescord, 2007 yılında Fransa’ nın en büyük ambalaj çemberi imalatçısı olan BIHR firmasının Türkiye distribütörlüğünü alarak yüksek kalite anlayışı, kusursuz hizmet ve güvenilir sektör imajı sayesinde 2009 yılı itibariyle Türkiye’nin kendi alanında ki en büyük 2 firmasından biri olma noktasına gelmiştir.

Sektörel büyüme trendleri devam eden Mescord, 2011 senesinde Kompozit lifli çember üretimine başlayarak,  müşteri talep ve beklentilerine uygun, kaliteli,  metraj/adet garantili ürün tedariki ile sektörün öncü firmalarından birisi konumuna ulaşmıştır.

Kompozit Çember, Tekstil Çemberi ve toka imalatında yenilikçi ve araştırmacı hamleleri ile Mescord 2014 senesinde Avrupa pazarına ihracata başlamış olup, Avrupa’ nın yanı sıra Orta Doğu ve Türk Cumhuriyetleri coğrafyasında Mescord markasının güvenirliğini yabancı müşterilerine deneyim yaşatmıştır. Kompozit çember, Tekstil Çemberi ve toka üretimi ile ilgili yenilikçi ve çözüm odaklı anlayışı ile Mescord A.B.D’ den firmalara da ürün tedariki yapmaktadır.

20 seneyi aşkın sektörel deneyimi ve know how gücü ile Mescord,  Türkiye’ den ve dünyanın farklı ülkelerinden müşterilerinin çember ve toka ihtiyaçlarını profesyonel anlayışla karşılamakta olup, müşterilerinin memnuniyetinin haklı gururunu yaşamaktadır.

Yenilikçi, araştırmacı ve müşteri odaklı yapısıyla Mescord, Dünya’ da ve Türkiye’ de operasyonlarını büyütmekte ve sektöre değer katmaktadır.