Mescord Hakkında

Kompozit Çember, Tekstil Çemberi ve Galvanizli – Fosfatlı Toka üreticisi olan Mescord, 1996 senesinde tekstil makineleri satışı ve tamiratı yapan bir firma olarak faaliyetlerine başlamıştır.
Takip eden seneler boyunca organizasyonunu büyüten Mescord, büyük fabrikalara makine bakım hizmetleri vererek makine kurulumu ve bakımı ile ilgili önemli bir Know How‘ın da yaratıcısı olmuştur.
 
Ürün portföyüne fosfatlı tokayı da dahil eden Mescord,  yüksek kalite anlayışı, kusursuz hizmet ve güvenilir sektör imajı sayesinde 2009 yılı itibariyle Türkiye’nin kendi alanındaki en büyük 2 firmasından biri olma noktasına gelmiştir.
Sektörel büyüme trendleri devam eden Mescord, 2011 senesinde Kompozit çember üretimine başlayarak,  müşteri talep ve beklentilerine uygun, kaliteli, metraj/adet garantili ürün tedariğiyle sektörün öncü firmalarından birisi konumuna ulaşmıştır.
2022 senesinin Aralık ayında Onur Holding tarafından bünyesine dahil edilen Mescord, Onur Ambalaj ile güçlerini birleştirmiş ve sektörün en büyük iki üreticisi tek bir çatı altında bir araya gelmiştir.